Ako pracovať s UV gélmi?

UV gél je materiál, z ktorého sa vytvárajú gélové nechty. Gély môžu byť rôznej konzistencii, od riedkych až po super husté. Gélové nechty sú určené pre všetky ženy, ktoré chcú mať krásne nechty s prirodzeným vzhľadom a minimálnou záťažou vlastných - prírodných nechtov. UV gély rozdeľujeme na jednofázové, kamuflážne, stavebné, základné a vrchné. Pri aplikácii UV gélu je nutné použiť na zaschnutie UV lampy. Bez nich UV gél nezatvrdne.

Pre koho sú nechty z UV gélu určené?

Pre všetky ženy, ktoré chcú mať krásne, upravené a prirodzené nechty. Gélové nechty sú pevné, ale zároveň pružné. Sú veľmi univerzálne a hodia sa na každú príležitosť. Obľúbené sú najmä u neviest, ale aj na bežné nosenie. Pre ženy pracujúce manuálna však odporúčame radšej nechty akrylové. Kvalitné UV gély obsahujú proteíny, ktoré pôsobia s proteínom nechtu, a tak vzniká pružné spojenie. Vďaka tomuto spojeniu sa vaše nechty nepoškodia.
Pri odstraňovaní gélového nechtu sú nechty spilované.

Na čo teda slúžia jednotlivé druhy UV gélov?

UV gély slúžia na modelovanie umelého nechta. Poznáme jednofázové UV gély, kedy sa nemusí dávať základný UV gél, na trojfázové – základný alebo kamuflážny UV gél - stavebný gél – farebný gél.

Pod jednofázové UV gély sa nemusí dávať základný UV gél, ale stačí použiť len Ultrabond alebo Primer. Pre dokonalý lesk treba zapečatiť Quick Finishom s extra leskom. Tieto gély neobsahujú kyseliny a nepália. Kamuflážný modelovací gél sa používa na zahladenie nedokonalostí na nechtoch. Vhodné najmä pre ohryzené nechty. Je to vysoko krycí gél telovej farby na predĺženie nechtového lôžka. Stavebný UV gél býva stredne hustý, ale aj extra hustý a slúži k budovaniu na prírodnom a umelom type. Je základným prvkom v trojfázovej modelácii UV gélom, ako druhá vrstva. Môžete ho použiť aj ako jednofázový UV gél. Stavebný UV gél býva väčšinou priesvitný alebo priesvitný s nádychom ružovej. Základný UV gél býva riedky či priehľadný a slúži ako priliehajúca podpora k prírodnému nechtu.
Poslednou fázou pri tvorbe gélových nechtov býva aplikácia farebného UV gélu.
Farebné UV gély si môžete vybrať s rôznymi zaujímavými efektmi, ktoré vám uľahčia následné zdobenie nechtov. K dispozícii sú vám UV gély glittrové, metalické, neónové, 3D art alebo aj thermo UV gély, ktoré menia farbu na základe teploty.
Pre modeláž nechtov je tiež podstatná kvalitná UV lampa na nechty, v ktorej UV gél za niekoľko sekúnd zatvrdne (120 až 180 sekúnd ) v požadovanom tvare a gélové nechty sú na svete.

Ako sa nanášajú UV gély?

UV gél sa nanáša na celú plochu nechta, asi 1 milimeter od nechtovej kožičky. Ak by sa gél spojil s nechtovou kožičkou, odlúpne sa a gélový necht odpadne. Stavebný gél teda nanášame štetcom z nádobky a začíname od stredu nechta. Štetcom ho potom jemne rozotrieme. Pozor, gél nepoklepkávajte, pretože vám vzniknú bublinky. Štetcom ani netlačte, nanášajte len veľmi jemne. Po každej nanesenej vrstve musíte dať nechty pod UV lampu, kde gél zatvrdne. Čas zatvrdnutia býva označený na gély, väčšinou je to však 2 až 3 minúty. Po vybratí nechtov z UV lampy je nutné očistiť z nechtov takzvaný výpotok. Taktiež je potrebné očistiť nerovnosti pilníkom či brúskou. Pozor však treba dať na ozdoby, ktoré môžu byť vložené do vrstvy stavebného gélu.
 

Slovník pojmov

  • Primer – Tekutina, ktorá sa používa k lepšej priľnavosti gélu alebo akrylu k prírodnému nechtu.
  • Ultrabond - je tekutina, ľahšia a šetrnejšia než primer, ktorá nepáli kožičku.
  • Quick Finish - Kvalitný vytvrdzovač s UV fialovým efektom, ktorý je vhodný aj pre modeláciu nechtov

Zdroj: D-nails.sk